Wakacje z Bogiem 2021


Propozycja RAM Rzeszów na wakacje 2021! 

Jak co roku, Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wakacyjne turnusy rekolekcyjne. W tym roku będą to trzy turnusy o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych.


I turnus – uczestnicy: po 8 klasie (wiek 15 lat)

19-26 lipca

MAJDAN SOPOCKI

Zapraszamy was na niezapomnianą przygodę, w środku lasu, pod gwiazdami, odcięci od otaczającej nas rzeczywistości. Kajaki, spacery, piękne widoki to tylko niektóre z atrakcji. Spać będziemy w namiotach pod gołym niebem, a za dnia spotykać się ze Słowem Bożym. Niedaleko naszego obozowiska będzie można skorzystać z rowerków wodnych na jeziorze. Skocz na głęboką wodę i jedź z nami!

Turnus poprowadzi: Ks. Tomasz Świętoń i ks. Adam Piotrowicz, wraz ze wspaniałą ekipą animatorów.


II turnus -uczniowie szkół średnich

(wiek od 17 lat)

26 lipca – 02 sierpnia

MAJDAN SOPOCKI

Drugi turnus odbędzie się w tym samym miejscu, ale z inną ekipą animatorów i księży. Czekają na nas takie atrakcje jak: kajaki, rowerki wodne, długie spacery w blasku księżyca, tańce i śpiewy do białego rana. Oprócz rozrywek będzie także dawka Słowa Bożego. Wypłyń z nami na głębie, a nie pożałujesz!

Turnus prowadzi: Ks. Michał Domasik i ks. Krzysztof Szot, wraz animatorami.


III turnus – młodzież po 7 klasie
(wiek od 14 lat)

16-23 sierpnia

KOTAŃ

Trzeci turnus to świetna okazja na wypad w Beskid Niski, a dokładnie do Kotani. Spać będziemy w ośrodku rekolekcyjnym w otoczeniu wielu atrakcji. Wolny czas będziemy spędzać nad rzeką, spacerując po pięknej okolicy i rozważając Słowo Boże. A wieczorami karaoke, ogniska, różne gry, zabawy i tańce. Przyjedź a się przekonasz!

Turnus poprowadzi: Ks. Jakub Lorenc i ks. Jakub Dzierżak, oraz wspaniała ekipa młodych animatorów.


Turnus ZERO – dla tegorocznych animatorów RAM

28 czerwca – 04 lipca

KOZŁÓWEK k. Frysztaka

Zanim rozpoczną się rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, tegoroczni animatorzy sami będą przygotowywać się do tego wydarzenia przez Słuchanie Słowa Bożego, Modlitwę i celebrowanie Wspólnoty. Wierzymy, że dzięki temu wyjazdowi czas wakacyjny będzie dla nas wszystkich prowadzących i uczestników jeszcze bardziej owocny.

Turnus poprowadzi: ks. Przemysław Jamro i ks. Szczepan Węglowski.

Uczestnikami będą animatorzy podejmujący posługę na wakacjach.


INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW
(przeczytaj do końca)

Koszt turnusu to 350 zł.
Przy zgłoszeniu konieczna jest przedpłata w wysokości 100 zł. Wpłata osobista lub na konto: 
Nazwa konta: Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej
ul. 3-go Maja 20, 35-030 Rzeszów
numer konta: 88 1240 2614 1111 0010 7506 9307
tytuł przelewu: “Wpłata na cele statutowe.
Cel szczegółowy: Wakacje 2021, imię i nazwisko uczestnika”.

Po zaksięgowaniu wpłaty w każdy poniedziałek będą przygotowywane i wysyłane mailowo karty uczestnika , które należy dokładnie wypełnić i zabrać ze sobą na wyjazd.

W razie pytań proszę dzwonić na numery:
ks. Przemysław Jamro: 507-361-291
ks. Michał Domasik: 888-216-716

2. Po zapisaniu się na podany adres mailowy zostanie przesłana karta uczestnika, którą należy z dużą dokładnością wypełnić (!) oraz zabrać ze sobą na turnus. W razie niejasności odnośnie wypełnienia karty proszę bezzwłocznie dzwonić na podany wyżej numer. 

I. Transport !!!

  1. W związku z zaistniałą możliwością zorganizowania transportu z Rzeszowa do Majdanu Sopockiego informujemy, że w dniu wyjazdu zbiórka uczestników będzie miała miejsce na parkingu Hali Podpromie w Rzeszowie o godz. 11:00. Przewidziany powrót do Rzeszowa w następny poniedziałek (w dniu zakończenia) na godz.: 17.00. W związku z tym do kwoty partycypacji w kosztach rekolekcji w wysokości 350 zł należy przygotować dodatkowe 20 zł.
  2. Jeżeli zorganizowanie transportu autobusowego nie będzie możliwe: do ośrodka należy przyjechać do 16:00 w dniu rozpoczęcia turnusu. A uczestnika można odebrać od godziny 11:00 w dniu zakończenia turnusu.

II. Należy koniecznie zabrać ze sobą:

  • Pismo Święte, długopis, zeszyt;
  • wypełnioną kartę uczestnictwa, dowód lub legitymację szkolną (legitymacja jest konieczna);
  • leki osobiste, nakrycie głowy, krem z filtrem, strój kąpielowy, okrycie przeciwdeszczowe, latarkę, mały plecak, obuwie do turystyki górskiej (odpowiednie do pieszej wędrówki) i buty sportowe, ubranie na zmianę,
  • prześcieradło (KONIECZNIE – WYMÓG SANEPIDU), śpiwór, poduszkę;
  • mile widziane instrumenty muzyczne i materiały rozrywkowe

III. Odwiedziny w czasie turnusu:

Ze względu na realizowany program rekolekcji i bezpieczeństwo młodzieży nie zaleca się odwiedzin w trakcie trwania turnusu.

IV. W czasie trwania turnusu obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych i innych środków odurzających, a także palenia papierosów.

V. Każdy turnus jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Straży Pożarnej oraz Policji. Ponadto nasz turnus zgłoszony jest do miejscowego ośrodka zdrowia, a nad wypoczynkiem w czasie kąpieli czuwają ratownicy WOPR. Nad każdym turnusem opiekę sprawują wychowawcy posiadający niezbędne i wymagane szkolenia w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą.
W razie rezygnacji z wyjazdu, przedpłaty nie będą zwracane! W przypadku przedterminowego wyjazdu z turnusu koszt powrotu pokrywa uczestnik.

VI. Informacji udziela:

  • Turnus w Majdanie Sopockim (19-26.07): Ks. Tomasz Świętoń: 504-201-321
  • Turnus w Majdanie Sopockim (26.07-02.08): Ks. Michał Domasik: 888-216-716
  • Turnus w Kotani (16-23.08): Ks. Jakub Lorenc: 791-728-388

Telefon do Organizatora Wakacji z Bogiem – RAM 2021: ks. Przemysław Jamro: 507-361-291

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.ramrzeszow.pl oraz fanpage’a : @RzeszowRAM.