Wakacje z Bogiem 2021


Propozycja RAM Rzeszów na wakacje 2021! 

Jak co roku, Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wakacyjne turnusy rekolekcyjne. W tym roku będą to trzy turnusy o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych.


I turnus – uczestnicy: po 8 klasie (wiek 15 lat)

19-26 lipca

MAJDAN SOPOCKI

Zapraszamy was na niezapomnianą przygodę, w środku lasu, pod gwiazdami, odcięci od otaczającej nas rzeczywistości. Kajaki, spacery, piękne widoki to tylko niektóre z atrakcji. Spać będziemy w namiotach pod gołym niebem, a za dnia spotykać się ze Słowem Bożym. Niedaleko naszego obozowiska będzie można skorzystać z rowerków wodnych na jeziorze. Skocz na głęboką wodę i jedź z nami!

Turnus poprowadzi: Ks. Tomasz Świętoń i ks. Adam Piotrowicz, wraz ze wspaniałą ekipą animatorów.


II turnus -uczniowie szkół średnich

(wiek od 17 lat)

26 lipca – 02 sierpnia

MAJDAN SOPOCKI

Drugi turnus odbędzie się w tym samym miejscu, ale z inną ekipą animatorów i księży. Czekają na nas takie atrakcje jak: kajaki, rowerki wodne, długie spacery w blasku księżyca, tańce i śpiewy do białego rana. Oprócz rozrywek będzie także dawka Słowa Bożego. Wypłyń z nami na głębie, a nie pożałujesz!

Turnus prowadzi: Ks. Michał Domasik i ks. Krzysztof Szot, wraz animatorami.


III turnus – młodzież po 7 klasie
(wiek od 14 lat)

16-23 sierpnia

KOTAŃ

Trzeci turnus to świetna okazja na wypad w Beskid Niski, a dokładnie do Kotani. Spać będziemy w ośrodku rekolekcyjnym w otoczeniu wielu atrakcji. Wolny czas będziemy spędzać nad rzeką, spacerując po pięknej okolicy i rozważając Słowo Boże. A wieczorami karaoke, ogniska, różne gry, zabawy i tańce. Przyjedź a się przekonasz!

Turnus poprowadzi: Ks. Jakub Lorenc i ks. Jakub Dzierżak, oraz wspaniała ekipa młodych animatorów.


Turnus ZERO – dla tegorocznych animatorów RAM

28 czerwca – 04 lipca

KOZŁÓWEK k. Frysztaka

Zanim rozpoczną się rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, tegoroczni animatorzy sami będą przygotowywać się do tego wydarzenia przez Słuchanie Słowa Bożego, Modlitwę i celebrowanie Wspólnoty. Wierzymy, że dzięki temu wyjazdowi czas wakacyjny będzie dla nas wszystkich prowadzących i uczestników jeszcze bardziej owocny.

Turnus poprowadzi: ks. Przemysław Jamro i ks. Szczepan Węglowski.

Uczestnikami będą animatorzy podejmujący posługę na wakacjach.


INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW
(przeczytaj do końca)

Koszt turnusu to 350 zł.
Przy zgłoszeniu konieczna jest przedpłata w wysokości 100 zł. Wpłata osobista lub na konto: 
Nazwa konta: Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej
ul. 3-go Maja 20, 35-030 Rzeszów
numer konta: 88 1240 2614 1111 0010 7506 9307
tytuł przelewu: “Wpłata na cele statutowe.
Cel szczegółowy: Wakacje 2021, imię i nazwisko uczestnika”.

Po zaksięgowaniu wpłaty w każdy poniedziałek będą przygotowywane i wysyłane mailowo karty uczestnika , które należy dokładnie wypełnić i zabrać ze sobą na wyjazd.

W razie pytań proszę dzwonić na numery:
ks. Przemysław Jamro: 507-361-291
ks. Michał Domasik: 888-216-716

2. Po zapisaniu się na podany adres mailowy zostanie przesłana karta uczestnika, którą należy z dużą dokładnością wypełnić (!) oraz zabrać ze sobą na turnus. W razie niejasności odnośnie wypełnienia karty proszę bezzwłocznie dzwonić na podany wyżej numer. 

I. Transport !!!

1. Na dzień 18.05 nie są znane zarządzenia co do przewozu grup zorganizowanych transportem na miejsce wypoczynku. W związku z tym musimy powstrzymać się od zorganizowania, jak co roku, transportu z Rzeszowa do miejsca docelowego. Jeśli zaistnieje taka możliwość poinformujemy państwa wcześniej drogą mailową, lub telefoniczną o takiej możliwości. W takiej sytuacji do kwoty podstawowej należy doliczyć 20 zł. Zaś potwierdzony autobus zostanie podstawiony na parkingu przy Hali Podpromie w Rzeszowie w poniedziałek (w dniu wyjazdu) o godz.: 11.00. Przewidziany powrót do Rzeszowa w poniedziałek (w dniu zakończenia) na godz.: 17.00.
2. Jeżeli zorganizowanie transportu autobusowego nie będzie możliwe: do ośrodka należy przyjechać do 16:00 w dniu rozpoczęcia turnusu. A uczestnika można odebrać od godziny 11:00 w dniu zakończenia turnusu.

II. Należy koniecznie zabrać ze sobą:

  • Pismo Święte, długopis, zeszyt;
  • wypełnioną kartę uczestnictwa, dowód lub legitymację szkolną (legitymacja jest konieczna);
  • leki osobiste, nakrycie głowy, krem z filtrem, strój kąpielowy, okrycie przeciwdeszczowe, latarkę, mały plecak, obuwie do turystyki górskiej (odpowiednie do pieszej wędrówki) i buty sportowe, ubranie na zmianę,
  • prześcieradło (KONIECZNIE – WYMÓG SANEPIDU), śpiwór, poduszkę;
  • mile widziane instrumenty muzyczne i materiały rozrywkowe

III. Odwiedziny w czasie turnusu:

Ze względu na realizowany program rekolekcji i bezpieczeństwo młodzieży nie zaleca się odwiedzin w trakcie trwania turnusu.

IV. W czasie trwania turnusu obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych i innych środków odurzających, a także palenia papierosów.

V. Każdy turnus jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Straży Pożarnej oraz Policji. Ponadto nasz turnus zgłoszony jest do miejscowego ośrodka zdrowia, a nad wypoczynkiem w czasie kąpieli czuwają ratownicy WOPR. Nad każdym turnusem opiekę sprawują wychowawcy posiadający niezbędne i wymagane szkolenia w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą.
W razie rezygnacji z wyjazdu, przedpłaty nie będą zwracane! W przypadku przedterminowego wyjazdu z turnusu koszt powrotu pokrywa uczestnik.

VI. Informacji udziela:

  • Turnus w Majdanie Sopockim (19-26.07): Ks. Tomasz Świętoń: 504-201-321
  • Turnus w Majdanie Sopockim (26.07-02.08): Ks. Michał Domasik: 888-216-716
  • Turnus w Kotani (16-23.08): Ks. Jakub Lorenc: 791-728-388

Telefon do Organizatora Wakacji z Bogiem – RAM 2021: ks. Przemysław Jamro: 507-361-291

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzeniami, które Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.ramrzeszow.pl oraz fanpage’a : @RzeszowRAM.