Turnusy 2018


post2Zapisy ciągle trwają! A TY zapisałeś się już?

Jak co roku, Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wakacyjne turnusy rekolekcyjne. W tym roku będą to cztery turnusy o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych.

turnusy_studenckie

I turnus – maturzyści i studenci

23-30.07

Majdan Sopocki ROZTOCZE, maturzyści i studenci. Zamieszkujemy obóz harcerski na skraju roztoczańskiego lasu. W planie (oprócz programu rekolekcyjnego) zwiedzanie perełek Roztocza: Rezerwat Czartowe Pole, Szumy nad Tanwią, punkt widokowy w starym kamieniołomie, zwiedzanie Krasnobrodu i Zamościa. Niewątpliwą atrakcją zachęcającą do wypoczynku jest zalew w Majdanie i możliwość korzystania z kajaków i rowerków. Studencie i co, jedziesz?? 🙂
Turnus prowadzi: Ks. Krzysztof Golas i ks. Tomasz Świętoń i wspaniała ekipa młodych 🙂

 

 

DSC01011

II turnus – uczniowie szkół średnich

30.07-6.08

Majdan Sopocki ROZTOCZE, uczniowie szkół średnich. Zamieszkujemy obóz harcerski na skraju roztoczańskiego lasu. W planie (oprócz programu rekolekcyjnego) zwiedzanie perełek Roztocza: Rezerwat Czartowe Pole, Szumy nad Tanwią, punkt widokowy w starym kamieniołomie, zwiedzanie Krasnobrodu i Zamościa. Niewątpliwą atrakcją zachęcającą do wypoczynku jest zalew w Majdanie i możliwość korzystania z kajaków i rowerków. Nic tylko jechać z Nami 🙂
Turnus prowadzi: ks. Krzysztof Szot i ks. Przemysław Jamro.

 

 

Lipinki,_wiertnia_Pola-2

III turnus – młodzieży gimnazjalna (w szczególności po Sakramencie Bierzmowania)

09.08-16.08

Lipinki k. Biecza. Młodzieży gimnazjalna, w szczególności przed i po Sakramencie Bierzmowania. Pobyt w Diecezjalnym Ośrodku Profilaktyki i Wychowania im. Świętego Józefa. Czas rekolekcji połączony  z aktywnym wypoczynkiem, w czasie którego, można się bawić, poznawać miejscowe zabytki, a także przyrodnicze walory tego miejsca, niewątpliwe zachęcają do takiej formy wypoczynku.


Zagwarantowany:
– Transport (Rzeszów-Lipinki, Lipinki-Rzeszów)
– Ubezpieczenie
– Zakwaterowanie i wyżywienie
– Zwiedzanie Karpackiej Troi i Biecza wraz z przewodnikiem
– Bilety wstępu na basen pod opieką ratownika

 

 

Kozlowek

IV turnus – młodzieży powyżej 25 lat

10-15.08

 

Kozłówek k. Strzyżowa. Rekolekcje dla młodzieży powyżej 25 lat. Mało informacji, ale niech Wam wystarczą takie nazwiska jak: BOLKA i ZYGO, to dwóch księży, którzy rozumieją się bez słów. niezapomniane sytuacje i wydarzenia z dawnych ramowskich lat, odnowią się właśnie na tym turnusie. Każdy kto pamięta: “Pudziana i Kupichę 2008” musi jechać, a kto nie pamięta musi tą historię poznać. Zapraszamy 🙂

 

Zapisz się!

 

Zagwarantowano:
– Transport (oprócz IV turnusu dla młodzieży 25+)

– Ubezpieczenie

– Zakwaterowanie i wyżywienie

– Bilety wstępu i koszty związane z opieką młodzieży nad wodą (opieka ratownika)

WAŻNE Informacje:

  1. Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z przyjęciem uczestnika na turnus wakacyjny. Darowizny na rzecz działalności RAM Rzeszów można wpłacać na:
    nazwa konta: Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej
    numer konta: 88 1240 2614 1111 0010 7506 9307
    adres: ul. 3-go Maja 20, 35-030 Rzeszów.
  2. Po wypełnieniu zgłoszenia na podany adres mailowy zostanie przesłana karta uczestnika, którą należy z dużą dokładnością wypełnić i zabrać ze sobą na turnus. W razie niejasności odnośnie wypełnienia karty proszę bezzwłocznie dzwonić na podany niżej numer. Karty będą sprawdzane przy autokarze przed wyjazdem. Osoby, które nie będą miały poprawnie wypełnionej karty nie zostaną zabrane na turnus.
  3. Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej posiada osobowość prawną (Dz. U. 2017 poz.1039). Każdy turnus jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Straży Pożarnej oraz Policji. Ponadto nasz turnus zgłoszony jest do miejscowego ośrodka zdrowia, a nad wypoczynkiem w czasie kąpieli czuwają ratownicy WOPR. Nad każdym turnusem opiekę sprawują wychowawcy posiadający niezbędne i wymagane szkolenia w zakresie opieki nad dziećmi i młodzieżą.
  4. Pytania dotyczące turnusów można kierować na adres mailowy: ramrzeszow@gmail.com lub telefonicznie: ks. Przemysław Jamro – 507 361 291.

Serdecznie zapraszamy.
RAM Rzeszów