Święto Ruchu Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej


2 grudnia 2017 r., w liturgiczne wspomnienie bł. Karola de Foucald, zgromadziliśmy się w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, aby podziękować Bogu za istnienie Ruchu w 25-letniej historii naszej diecezji.

Spotkanie RAM zaczęliśmy 1 grudnia w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Piątkowy wieczór spędziliśmy na słuchaniu katechezy ks. Krzysztofa Golasa, Adoracji Najświętszego Sakramentu i przygotowaniu do centralnego wydarzenia, które miało odbyć się w sobotę.

Właśnie w sobotę 2 grudnia wraz z duszpasterzami uczestniczyliśmy w Mszy św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie. Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba. Podczas Mszy św. Biskup Rzeszowski pobłogosławił nowe animatorki ruchu: Monikę i Sylwię.

Spotkanie kontynuowaliśmy w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu, gdzie odbyło się spotkanie różnych pokoleń RAM Rzeszów. Był to czas integracji i wspólnego wspominania wydarzeń z przestrzeni 25 lat Ruchu. Po uroczystym obiedzie i krótkiej drzemce, przystąpiliśmy do dalszych punktów formacji comiesięcznej. Słowem Bożym, w dalszym ciągu karmił nas obficie ksiądz Krzysztof. Był też czas na medytacje i spotkanie w grupach.

Formacyjną część zakończyliśmy I Nieszporami I Niedzieli Adwentu. Całe spotkanie zakończyliśmy niedzielną Eucharystią i obiadem.

Drodzy RAMowicze!
Dziękujemy Wam wszystkim, którzy byliście z Nami w sobotę.
Należy w tym miejscu wymienić i podziękować:
– księżom, którzy z Nami byli, na czele z Ekscelencją Ks. Bp. Janem
– Starym Ramowiczom, którzy wnieśli wiele radości w “spotkanie pokoleń”
– wszystkim wspierającym nasz Ruch: modlitwą i materialnym wsparciem
– obecnym członkom RAM
– nowym animatorkom: Monice i Sylwi
– Radiu VIA za relację z tego wydarzenia.
Myślę że było to dobre i potrzebne spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *