Posługa rzeszowskich kleryków na RAM-owych rekolekcjach wakacyjnych


Tegoroczne rekolekcje wakacyjne Ruchu Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej nie byłyby z pewnością tymi samymi rekolekcjami, gdyby nie klerycy posłani do nas z Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

Towarzyszyli, ale przede wszystkim współtworzyli piękne dzieło jakim były rekolekcje klerycy: Wiktor Zoła, Mateusz Łachmanek oraz Krzysztof Lampart. O każdym z nich można by powiedzieć wiele dobrego, każdy z nich również tworzył coś innego.

Kl. Wiktor to specjalista od montażu wszelakiego rodzaju filmików. U nas z pewnością podołał zadaniu jakim był montaż słowa do jutrzni oraz historii bł. Charles’a de Foucauld – patrona rzeszowskiego RAM-u.

Kl. Mateusz niesamowicie przekonująco oraz z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem opowiadał o naszym patronie. Pragnął on przez serię 5 filmików pod hasłem #PRZEDOSTATNI (które możecie znaleźć TUTAJ) przybliżyć nam historię Karola. Myślimy, że każdy może powiedzieć, że udało mu się to. W ten jakże przemawiający ale i chwilami żartobliwy sposób z pewnością przyciągnął nas do naszego patrona.

Trzeci z kleryków – Krzysztof Lampart głosił każdego dnia piękne i chwilami wzruszające słowo do jutrzni. Każdy sądzimy, może śmiało powiedzieć, że jego słowa były chwilami pokrzepiające, ale między nimi również zadające ‘cios’ i skłaniające do refleksji. Jego dzieło możecie podziwiać m.in. TUTAJ.

Każdy z nich dołożył swą cegiełkę i przyczynił się do powstania pięknego domu, który możemy teraz podziwiać – domu doświadczeń rekolekcji. Tworzyli oni osobno, a jednak razem.

Jeśli jeszcze nie widzieliście fascynujących filmików stworzonych właśnie przez nich, to teraz jest ten właściwy czas, aby te zaległości nadrobić! 😀

Chcielibyśmy Was prosić, abyście pamiętali o nich w modlitwie, o świętość ich przyszłego kapłaństwa, aby nigdy nie zboczyli z drogi Tego, który ich powołał.

Z Bogiem +

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *