Podsumowanie Wakacji z Bogiem 2020


Nikt zapewne nie zaprzeczy, że wakacje z Ruchem Apostolstwa Młodzieży bywają niezapomniane. Taka ich już natura..

Co roku niejako nieodłączną ich częścią są słowa ,,Ludzie, Natura, Słowo”. Wydawać by się mogło, że tych słów nie można podpiąć pod tegorocznymi rekolekcjami. Szczególnie jednego z nich – ,,Natura”. Roztocze.. Majdan.. spanie w namiotach, wieczorne pogaduchy pod rozgwieżdżonym niebem, no i Eucharystia na świeżym powietrzu.. Jakże tego brakuje. Niestety to nie scenariusz rekolekcji 2020. Ale pamiętajcie: głodnemu posiłek bardziej smakuje! 😀 Jeśli Pan Bóg da i będzie tego pragnął, za rok będziemy mogli zaspokoić głód rekolekcji w lesie.

Pomimo tego “ubytku” w tegorocznych rekolekcjach, nic im nie brakowało. Byli ludzie, wspólnota. Mogliśmy każdego dnia spotykać się za pomocą webinarium, którymi operował niezastąpiony Jędrzej Witkowski, a także podczas – zapewne niedającej się zapomnieć – konferencji jego żony Joasi Witkowskiej dotykającej tematu emocji. 

Nasze spotkania nie ograniczały się do webinarów samych w sobie. Mogliśmy uczestniczyć również w katechezach, jutrzni, Eucharystii, którym przewodniczyli wyjątkowi księża związani w bliskiej relacji z naszą wspólnotą RAM-ową: ks. Szczepan Węglowski, ks. Tomasz Świętoń, ks. Krzysztof Szot, ks. Jakub Lorenc, ks. Michał Domasik (zastępca moderatora rzeszowskiego RAM-u) oraz ks. Przemysław Jamro (moderator rzeszowskiego RAM-u). Głosili oni niesamowite słowo podczas Eucharystii (możecie je znaleźć TUTAJ) oraz konferencje jako przygotowanie do modlitwy Słowem Bożym. 

Ponadto Pan Bóg posłał do nas kreatywnych, mądrych, a przede wszystkim czyniących dużo dobra kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie: Mateusza Łachmanka, Krzysztofa Lamparta oraz Wiktora Zołę. Bardzo urozmaicili oraz wzbogacili tegoroczne rekolekcje słowem do jutrzni (znajdziesz je m.in. TUTAJ) oraz pięknym przybliżeniem postaci bł. Charles’a de Foucauld – patrona rzeszowskiego RAM-u (aby zobaczyć kliknij TUTAJ). 

Czy to wszystko? Nie. Każdego dnia mogliśmy także siebie zobaczyć, usłyszeć na jakże nietypowych spotkaniach w grupach, które odbywały się za pośrednictwem wideo-rozmów. 

Oczywiście jakbyśmy mogli zapomnieć.. każdego dnia z ogromnym sercem, wkładem swej miłości gotowała znana nam doskonale babcia Renia, czyli Siostra Renata, której serdecznie dziękujemy za tydzień niesamowicie smacznych potraw!

Niejaką “kropką nad i” rekolekcji był Dzień Wspólnoty. Odbył się on w wyjątkowym miejscu, bo w Domu Rekolekcyjnym ,,TROSKA” w Kozłówku, nad którym czuwa ks. Piotr Gnat (kliknij TUTAJ, aby zobaczyć jak powstał, wygląda i żyje ten dom). Nie podlega dyskusji to, że ks. Piotr współtworzył razem z nami tegoroczne rekolekcje, za co z całego serca mu dziękujemy.

Nie tylko ze względu na swą nietypowość, ale myślimy, że ze względu na ich owoce oraz przebieg, na długo pozostaną tegoroczne rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej w pamięci nas wszystkich.

A może chciałbyś/chciałabyś podzielić się świadectwem swego przeżycia rekolekcji? Napisz je do nas na . Jeśli wolisz pozostać anonimowy/a, nic straconego! Kliknij TUTAJ 🙂 Odwagi!

Z całego serca dziękujemy księżom, klerykom, Joasi oraz Jędrzejowi Witkowskim, Siostrze Renacie oraz Wam drodzy młodzi za to, że współtworzyliście tegoroczne rekolekcje 🙂

Niech Was Bóg błogosławi i strzeże +

Do zobaczenia wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *