1050-lecie Chrztu Polski. Stadion 2016. 1


16 kwietnia przedstawiciele naszej wspólnoty RAM, wraz z reprezentantami innych wspólnot młodzieżowych naszej Diecezji (KSM, OAZA, młodzież IV LO w Rzeszowie, studenci mieszkający na TABORZE), wzięli udział w obchodach jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w Poznaniu. Wydarzenie miało miejsce na Poznańskim stadionie. Organizatorem tego wyjazdu był ks. Krzysztof Golas – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Wraz z 50 młodymi na obchody jubileuszu wyruszyli także ks. Daniel Drozd, ks. Przemysław Jamro i s. Ewa Bielecka.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, tak aby nazajutrz rano móc wziąć udział w programie poznańskich obchodów. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy zawiązaniem Wspólnoty obecnych na stadionie. W programie znalazły się świadectwa i występy zespołów: Arki Noego i Siewców Lednicy, a także różnych zespołów tanecznych. Byliśmy świadkami świadectw Jana Budziaszka i Litzy. Centrum spotkania stanowiła Msza dziękczynna za Chrzest Polski, którą celebrował Legat Papieski kard. Pietro Parolin, w trakcie tej Mszy Świętej dwie kobiety przyjęły Sakrament Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii.

Po Eucharystii był czas na odpoczynek i wyschnięcie zmoczonych przez deszcz ubrań. Ostatnim punktem świętowania na stadionie był udział w Koncercie jubileuszowym: musicalu Jesus Christ Superstar, po którego zakończeniu zmęczeni, ale radośni i zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. Do celu dotarliśmy w niedzielę po godzinie 6.00 i nasze uczestnictwo w Obchodach Jubileuszu zakończyliśmy Mszą Świętą w której dziękowaliśmy za to wszystko czego doświadczyliśmy i prosiliśmy o owoce naszego wyjazdu. Księdzu Krzysztofowi za organizację tegoż wyjazdu serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “1050-lecie Chrztu Polski. Stadion 2016.