1050-lecie Chrztu Polski. Stadion 2016. 1


16 kwietnia przedstawiciele naszej wspólnoty RAM, wraz z reprezentantami innych wspólnot młodzieżowych naszej Diecezji (KSM, OAZA, młodzież IV LO w Rzeszowie, studenci mieszkający na TABORZE), wzięli udział w obchodach jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w Poznaniu. Wydarzenie miało miejsce na Poznańskim stadionie. Organizatorem tego wyjazdu był ks. Krzysztof Golas – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Wraz z 50 młodymi na obchody jubileuszu wyruszyli także ks. Daniel Drozd, ks. Przemysław Jamro i s. Ewa Bielecka.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, tak aby nazajutrz rano móc wziąć udział w programie poznańskich obchodów. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy zawiązaniem Wspólnoty obecnych na stadionie. W programie znalazły się świadectwa i występy zespołów: Arki Noego i Siewców Lednicy, a także różnych zespołów tanecznych. Byliśmy świadkami świadectw Jana Budziaszka i Litzy. Centrum spotkania stanowiła Msza dziękczynna za Chrzest Polski, którą celebrował Legat Papieski kard. Pietro Parolin, w trakcie tej Mszy Świętej dwie kobiety przyjęły Sakrament Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii.

Po Eucharystii był czas na odpoczynek i wyschnięcie zmoczonych przez deszcz ubrań. Ostatnim punktem świętowania na stadionie był udział w Koncercie jubileuszowym: musicalu Jesus Christ Superstar, po którego zakończeniu zmęczeni, ale radośni i zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. Do celu dotarliśmy w niedzielę po godzinie 6.00 i nasze uczestnictwo w Obchodach Jubileuszu zakończyliśmy Mszą Świętą w której dziękowaliśmy za to wszystko czego doświadczyliśmy i prosiliśmy o owoce naszego wyjazdu. Księdzu Krzysztofowi za organizację tegoż wyjazdu serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “1050-lecie Chrztu Polski. Stadion 2016.