Marcowe studium


W dniach 11-13 marca w Domu Rekolekcyjnym TABOR w Rzeszowie odbyło się studium Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Zgromadziło ono 50 uczestników z różnych zakątków naszej diecezji. Tematem przewodnim tego spotkania było IV przykazanie Dekalogu, oraz  Miłosierdzie Boże.

Rozpoczęliśmy w piątek Mszą Świętą, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Daniel Drozd – Dyrektor TABOR-u. Był również czas na wspólne spotkanie przy stole.

W sobotę w naszej wspólnocie gościliśmy małżeństwo Życzyńskich, którzy podzielili się świadectwem swojego życia małżeńskiego i tego w jaki sposób Bóg działa w ich powołaniu. Po tym spotkaniu wspólnie zastanawialiśmy się jaki Bóg ma plan wobec „instytucji”rodziny czerpiąc z bogatych treści Katechizmu Kościoła Katolickiego. W samo południe przeżywaliśmy Eucharystię pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Golasa – Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Popołudniu zostaliśmy wprowadzeni przez księdza Michała Szetelę do rozważenia przypowieści o miłosiernym samarytaninie. Podał on punkty do medytacji której poświęcona została godzina ciszy. Doświadczeniem bogatych treści zawartych w całym dniu mogliśmy się podzielić w czasie prac w grupach.
Wieczorem uczestniczyliśmy w nabożeństwie pokutnym, które wprowadziło nas w wydarzenie spowiedzi – spotkania z Miłosiernym Ojcem.

Program niedzielny poprowadził ks. Krzysztof Golas, który swoją katechezą, a także homilią wprowadził nas w przeżywanie Paschy Chrystusa.

Dziękujemy Bogu za ten niezwykły czas przeżyty we wspólnocie RAM-u i wierzymy, że zaowocuje on dobrym przeżycie Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy również tym, którzy nam posługiwali w tym czasie.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz