Kwietniowe studium


W dniach 8-10 kwietnia w Domu Rekolekcyjnym Tabor w Rzeszowie odbyło się przedostatnie w tym roku studium formacyjne Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Tematem przewodnim było V przykazanie Dekalogu “Nie zabijaj”.

Studium zaczęło się Eucharystią wraz ze wspólnotą OAZY pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Golasa oraz ks. Tomasza Rusyna. Następnie wyświetlony został uczestnikom film pt. “Czy wierzysz?”.

W sobotni poranek uczestniczyliśmy w części programu XII Narodowego Dnia Życia „Piękno Cywilizacji Życia” i wysłuchaliśmy konferencji na temat ochrony życia nienarodzonych. Następnie katechezę dotyczącą przykazania “Nie zabijaj” wygłosił ks. Jan Kulig, teolog moralista oraz ojciec duchowny w rzeszowskim seminarium. W Godzinę Miłosierdzia odmówiliśmy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz wysłuchaliśmy katechezy ks. Piotra Przypka pod hasłem “Nie zabijaj nieprzyjaciół”, która pozwoliła nam spojrzeć szerzej na duchową problematykę V przykazania, odnoszącego się nie tylko do wyrządzania krzywdy fizycznej. Później na godzinie ciszy rozważaliśmy podane ścieżki do medytacji, aby następnie podzielić się własnymi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami na spotkaniu w grupie. Zwieńczeniem dnia była Eucharystia odprawiona przez naszego moderatora oraz następujące po niej podsumowanie. Na sam koniec odbyła się jeszcze godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

Ostatniego dnia kwietniowego studium wysłuchaliśmy katechezy liturgicznej wygłoszonej przez ks. Przemysława, która wprowadziła nas w sens i znaczenie wykonywanych bądź obserwowanych przez nas znaków, z którymi spotykamy się na początku Eucharystii oraz w trakcie liturgii Słowa, które przeżywaliśmy na niedzielnej Mszy świętej wraz ze wspólnotą Ruchu Focolari.

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami studium, które odbędzie się 13-15 maja

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz